Tip na výlet s dětmi: Na Moravě otevřeli nejdelší visutý most pro pěší na světě.

Právě dnes se po nejdelším visutém mostě na světě projdou první návštěvníci.

Nový visutý most je součástí horského resortu Dolní Morava, který naleznete v Pardubickém kraji, v horské oblasti Kralický Sněžník. Přes dolinu Mlýnského potoka spojuje hřeben Slamník s hřebenem Chlum, a to ve výšce 95 metrů na mořem.

Most, který stavěli až dva roky, je jednosměrný, nastupuje se na něj v nadmořské výšce 1 110 metrů a vystupuje ve výšce 1 116 metrů. Překonáte tak i nepatrné převýšení šesti metrů.

Vstupenky na most lze sehnat online, naleznete je na tomto odkazu. Při koupi lístku je třeba zvolit datum a také přibližnou dobu nástupu na most. Základní cena vstupenky pro dospělého je 350 korun, pro dítě 245 korun. Dražší jsou vstupenky, které platí zároveň na lanovku nebo i na blízkou stezku v korunách stromů. Pokud si budete chtít koupit vstupenku na místě, zaplatíte víc.

Na most budou pouštět v časových intervalech, každou půl hodiny, aby na něm v jednu chvíli nebylo příliš mnoho návštěvníků. Na místo se můžete vyvézt lanovkou, další možností je přejet po vlastních.

Součástí celého neobvyklého projektu je i naučná hra Most času s prvky rozšířené reality, která vznikla ve spolupráci s Lesy České republiky, obcí Dolní Morava a Muzeem československého opevnění z let 1935 až 1938.

Hraje se s pomocí chytrého telefonu připojeného na internet. Putuje se od takzvaného ropíku (malá stavba takzvaného lehkého opevnění) přes devět naučných panelů. Tématem hry je ochrana přírody a pohyb v ní a to vše prostřednictvím životního příběhu konkrétní rodiny z Dolní Moravy na pozadí historických událostí v Československu od roku 1935 až do současnosti.

Vineyards under Palava near Dolni Dunajovice, Southern Moravia, Czech Republic

„Sky Bridge 721 je nejen stavba. Je to most, který v sobě nese myšlenku času. Dokonalé výhledy, adrenalin a zážitky jsme chtěli obohatit také o genius loci, který místní hory ukrývají, a myslím, že se nám to povedlo. Most návštěvníka přenese ze současnosti do minulosti a zase zpět, a to prostřednictvím poutavého příběhu z úst šestnáctiletého chlapce, který na pozadí událostí naší historie objevuje odpovědi a skryté pravdy ve své vlastní rodině. To vše díky zajímavé hře,“ uvedl obchodní ředitel Horského resortu Tomáš Drápal.

Kromě nové atrakce středisko nabízí také spoustu dalších zajímavostí, mezi nimi sedačkovou lanovku, cestu v korunách stromů, obrovskou bobovou dráhu, adrenalinový, lanový či zážitkový park pro děti i dospělé, horské koloběžky se sjezdem 15 kilometrů a jiné. Z Bratislavy jste na místě asi za tři až čtyři hodiny.

Latest articles

Similar articles