Existují půjčky s týdenními splátkami? Vyplatí se?


Zažádat o půjčku není v dnešní době žádnou ostudou. Díky inflaci má většina lidí problém si na splnění svých snů naspořit, a proto využívají možnosti úvěru. S půjčkou se pojí i téma splátek. Společně se podíváme na to, jaké typy splácení máme, a které se nejvíce vyplatí.

Jaké intervaly splátek můžeme u půjčky mít?

Úvěr můžete splácet jednorázově, kvartálně, měsíčně, nebo každý týden. V České republice je nejvíce rozšířen měsíční způsob splácení. Naopak například v Americe lidé volí častěji týdenní splátky. Souvisí to samozřejmě s týdenním vyplácením mzdy, které je v USA naprosto běžné.

Můžu si vzít půjčku s týdenními splátkami i v ČR?

Téměř vždy poskytovatel hovoří o měsíční splátce. Jak je to ale u nás s možností týdenní splátky? I tuto možnost řada bankovních a nebankovních společností nabízí.

Jelikož se ale v Česku vyplácí mzdy měsíčně, není tento způsob splácení pro většinu lidí atraktivní. Využít týdenní splátky se vyplatí v případě, že máte více zdrojů a složek příjmu a každou tuto složku dostáváte v jiném období měsíce. Proto je často výhodnější platit menší částky každý týden než jednu velkou měsíčně.

Mají týdenní splátky nevýhody?

Na každém typu splácení nalezneme jak výhody, tak nevýhody. Jinak tomu není ani u týdenních splátek. Asi za největší nevýhodu považujeme nutnost myslet na splátku každý týden. Pro mnohé to může být značná komplikace, jelikož na tak časté splácení mohou čas od času zapomenout.

Tento problém má však jednoduché řešení, kterým je trvalý příkaz na vašem bankovním účtu. Stačí si pouze nastavit částku a den, kdy se peníze odešlou na účet poskytovatele. Ano, lze to i v týdenních intervalech.

Mezi jiné nevýhody se řadí i vysoký úrok, který často kvůli týdennímu splácení dostanete.

U jakých produktů lze týdenní splátky využít?

Každá společnost má nabídku velmi individuální. Nejčastěji se ale s touto možností setkáte u krátkodobých půjček jako je například půjčka ihned či jí podobné úvěrové produkty.

Latest articles

Similar articles